تبلیغات
دانستنیهای کامپیوتر - آموزش فتوشاپ-قسمت 6- چگونگی اعمال ماسک در نرم افزار فتوشاپ(3)

آموزش چگونگی اعمال ماسک در نرم افزار فتوشاپ قسمت سوم


دوستان این آموزش ها به دلیل حجم بالا قسمت بندی شد ولی یادگیری آن با تمرین بسیار آسان است

موفق باشید

ایجاد درخشندگی

علاوه بر سایه [Srop Shadow] در این منو ، جلوه های جالب دیگری نیز موجود می باشند . حال به بررسی جلوه درخشندگی [Glow] می پردازیم.
همچنین می توانید این درخشندگی را از داخل [
Inner Glow] اعمال کنید که به نظر می رسد ، حروف خودشان می درخشند . این جلوه برای تاکید بر روی بخشی از متن یا جدا کردن آن از پس زمینه شلوغ مناسب است .
جلوه
ٔ [Outer Glow] بیشتر برای مشخص کردن چیزی در پس زمینه و در جاهایی که استفاده از سایه مناسب نیست ، کاربرد دارد . سایر اشیاء نیز می توانند درخشندگی داشته باشند .

جلوه های بیرون زدگی و برجسته سازی [Bevel And Emboss] :
این دو ابزار نیز در قسمت
Layer Style قرار دارند و هر دوی آنها متن را برجسته می کنند. جلوهٔ Bevel بر لبه های متن تاثیر گذاشته و آنها را برجسته می سازد . اما سطح حروف صاف هستند . در حالی که جلوهٔ Emboss ظاهر حروف را گرد یا انحناء وار می کند .
می توانید با تغییر حالتهای آمیختگی [
Blending Modes] ، درجه تیرگی [Opacity] و رنگهای روشن و سایه ها ، جلوهٔ این ابزار را تغییر دهید . مطابق معمول ، بهترین راه فهیدن آنها ، تجربه کردن جلوه ها با تنظیمات متفاوت است .

فرمان Import :
فرمان
Import File Import سبب می شود فایل هایی را که با قالب بندی های دیگر ذخیره شده اند را باز کنید . ( به طور کلی برای وارد کردن و یا دریافت فایل از این فرمان استفاده می شود .) معمولا این فایل ها با رابط Twain ، مثل فایل ها و برنامه های اسکنر ، دخیره شده اند . همچنین فایل هایی را که به طور مستقیم از طریق دوربین دیجیتال مرتبط به فتوشاپ وارد می شوند را نیز شامل می شود .

وارد کردن فایل با استفاده از رابط (Twain):
فرمانهای
Twain Acquire و Rwain Select که در منوی Import file قرار دارند ، در واقع تصاویر را وارد نمی کنند . بلکه این فرمانها نرم افزار مناسب اسکنر را باز می کنند تا از درون برنامه فتوشاپ جهت ورود تصاویر اسکن شده از آن استفاده کنید . فتوشاپ برای اسکن کردن ، استانداردهای Twain و Twain 32 و Twain – 32 را پشتیبانی می کند .
طبقه بندی: فتوشاپ،
برچسب ها: آموزش، آموزش فتوشاپ، ترفند، فتوشاپ، ماسک،

تاریخ : سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 | 09:58 ق.ظ | نویسنده : نرگس کریمی هراتمه | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • تک روید